top of page

Erkek Cilt Bakımı

Erkekler; kişisel bakım, güzel kokmak, güzel giyinmek gibi kavramları hayatının vazgeçilmez alışkanlıkları arasına sokuyor.  Parfüm kullanmak, cilt bakımını aksatmamak, vücut bakımını önemsemek, erkekler için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Konu erkek cilt bakımı olduğunda erkek cildinin de tıkanmış gözenekler ve çevreden gelen kirden arındırılması gerekiyor. Bu aynı zamanda sivilceleri önlemek için son derece önemli. Erkeklerin cildi yağlıdır. Kir ve bakteriyi üzerine çeker. Bu da gözenekleri tıkar. Tıraş, leke ve kusurların ortaya çıkması riskini artırır, cilt problemlerini şiddetlendirir.

 

Erkeklerde doğru cilt bakımı rutini oluşturmak için, doğru bakım ürünlerini kullanmanız gerekiyor. Yağlı, kuru, normal, karma, hassas cilt tipleri için farklı cilt bakım ürünleri bulunur. Bu nedenle her gün kullanacağınız bakım ürünleri cilt tipinize uygun olmalıdır. Merkezimizde yaptırabileceğiniz ücretsiz cilt analizleri ile cilt tipinizi ve ciltteki nem oranını analiz edip, cildiniz için en doğru bakım ürünlerini seçebilirsiniz.

erkek-cilt-bakim-rutini-nasil-olmali.webp
bottom of page